דיני עבודה וביטוח פנסיוני

במציאות ימינו הליכי יישוב סכסוכים חלופיים לבתי המשפט אינם רק מסלול חלופי אלא הם הולכים ותופסים מקום מרכזי.

הליכי גישור מביאים, פעמים רבות, לתוצאה טובה יותר, מהירה יותר וזולה יותר מאשר דיון בבית משפט.

הוכשרתי כמגשר במכון להשתלמויות עורכי-דין של לשכת עורכי דין ושימשתי כמגשר פנימי בבית הדין לעבודה, מסגרת בה קיימתי עשרות גישורים.

עצה טובה הניתנת מראש זולה יותר וטובה יותר מהרבה עצות טובות הניתנות בדיעבד.

משרדי עוסק בייעוץ שוטף למעסיקים ועובדים על המורכבות והדקויות הנוגעות לעצות אלו. אין מדובר רק בעניינים משפטיים, אלא גם בשאלות הנוגעות להתנהלות נכונה וחכמה, בין אם מצד המעסיק ובין אם מצד העובד.

מטרתו של הייעוץ איננה רק לתת את הזווית המשפטית הנכונה, אלא גם את הייעוץ שמתאים לעסק ולהתנהלותו השוטפת.

משרדי מספק ייעוץ למעסיקים הנוגע לעסק עצמו, להליכי מיון וקליטת עובדים, עריכת הסכמים ומסמכים משפטיים שונים הנוגעים ליחסי העבודה, לשכר וכן להליכי שימוע וסיום העסקה.

משרדי מספק ייעוץ לעובדים בכל שלבי עבודתם, לפני תחילתה ולאחר סיומה.

כמו כן משרדי מספק חוות דעת משפטיות הנוגעות לחבויות וזכויות הצדדים ליחסי העבודה הן בהיבט דיני העבודה והן בהיבט הביטוח הפנסיוני.

ייצוג משפטי בבתי הדין לעבודה שונה מאשר ייצוג בהליכים משפטיים בבית משפט שלום או בבית המשפט המחוזי.

אלו לא רק התקנות השונות והנושאים הנמצאים בסמכותו הייחודית של בית הדין לעבודה, אלא גם היכרות עם "רוחו" של בית הדין לעבודה והמנטליות המיוחדת המאפיינת את הדיונים בו.

למשרדי היכרות מעולה עם בתי הדין לעבודה האזוריים והארצי, הן כמי שהיה חלק מהמערכת הזו, כעוזר משפטי והן כמי שמופיע בבתי הדין לעבודה באופן שגרתי.

למשרדי ניסיון רב בייצוג בתביעות העבודה השונות: תביעות הנוגעות לזכויות השונות הקיימות בדיני העבודה כגון שכר עבודה, הלנתו, פיצויי פיטורים, שעות נוספות וכד'.

למשרדי ניסיון רב גם בתביעות הנוגעות להפליה, התנכלות, הטרדה מינית, חשיפת שחיתויות, היריון, לידה, מילואים, מוגבלות רפואית, הליכי סיום עבודה, שימוע וכד'.

משרדי מייצג בהליכים לקבלת צווי מניעה, בהליכים הנוגעים להגנה על סודות מסחריים וחופש העיסוק.

ייעוץ וייצוג בהליכי גישור, בוררויות, בהליכים ובקשות שונות בפני משרדי ממשלה שונים, לרבות הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה והתעשייה (כתוארו היום).

ביטוח פנסיוני הוא ככל הנראה העסקה הגדולה והיקרה ביותר שמרביתנו יהיו מעורבים בה. העולם הפנסיוני הוא עולם מורכב ומרתק אשר לכל החלטה שנקבל עשויות (ועלולות) להיות השלכות משמעותיות בעוד שנים רבות מהיום.

עולם הביטוח הפנסיוני מעלה שאלות רבות – לכל המעורבים בו ולדוגמה:

כמה אני צריך לשלם עבור עובדיי להסדר ביטוח פנסיוני? האם אני יכול לבחור היכן לבטחם? האם עלי לרכוש לעובדים ביטוח אובדן כושר עבודה?

מה הזכויות שלי כעובד לביטוח פנסיוני? האם אני יכול לבחור ביטוח פנסיוני היכן שארצה? האם אני יכול לחייב את המעסיק לעבוד עם סוכן הביטוח שלי?

מהן זכויותיי כאלמנתו של מי שהיה מבוטח בקרן פנסיה?

מהן זכויותיי כעמית בקרן פנסיה ותיקה?

אשמח לספק מענה משפטי הולם לכל שאלה בתחום הביטוח הפנסיוני.

משרדי עובד יד ביד עם משרד עורכי הדין קורנצקי העוסק בייעוץ לחברות ופרטים בנוגע לחבות ביטוחית בתחום ביטוח הרכוש ובתביעות נזיקין.